2019-08-06. Skelbiamas konkursas maitinimo organizavimo ir higienos priežiūros specialisto pareigoms užimti

2019-08-01. Lopšelyje-darželyje svečiavosi linijinių šokių studijos „Salida“ vaikų grupė su vadove Daiva Katiniene

2019-07-29. Skelbiamas konkursas ikimokyklinio ugdymo auklėtojo pareigoms užimti

 

 Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, 2019-aisiais metais dalyvaujančio tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse „Visa mokykla šoka“, veiklų aprašymas

Skaityti veiklų aprašymą...

Profilaktinis vaiko sveikatos tikrinimas

2019-05-31. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

2019-05-29. Rožynas atsinaujino

             Kasmet lopšelio-darželio „Saulutė“ rožynas plečiasi ir džiugina kvapniais žiedais. Nuoširdus AČIŪ priešmokyklinių grupių „Bitutė“ ir „Kiškučiai“ vaikučiams ir tėveliams.

2019-05-27. Ekskursija į Joniškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

            Gegužės 27 d. lopšelio-darželio „Saulutė“ grupių „Ramunė“ ir ,,Pelėdžiukai“ vaikučiai su pedagogais (Lina Balčiūniene, Nijolė Budriene, Daiva Katiliavaite, Irena Tolkuviene, Lina Janušiene, Raimonda Pinčiauskiene) lankėsi Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Joniškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.
          Ekskursijos metu Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Lina Garbenienė papasakojo vaikams apie atsakingą ugniagesių darbą, kalbėjo kaip elgtis kilus gaisrui, aprodė ugniagesių darbo ir poilsio patalpas. Daug emocijų vaikams suteikė galimybė pasimatuoti ugniagesių specialią aprangą, pasėdėti už gaisrinės automobilio vairo, o kai kurie drauge su ugniagesiais išbandė metalo replių tvirtumą.
          Atsisveikinant inspektorė Lina vaikams padovanojo spalvinimo knygelių. Ačiū Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorei Linai Garbenienei, vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui Romui Petniūnui ir ugniagesiui gelbėtojui Audriui Mizgeriui už naudingą informaciją ir turiningai praleistą laiką.

2019-05-24. Kaimynų dieną pasitinkant

            Gegužės mėnesio paskutinį savaitgalį švenčiama tarptautinė Kaimynų diena. Šiai dienai pažymėti „Saulės“ m-klos Dienos užimtumo centro bendruomenė pakvietė mus - „Saulutės“ darželio vaikučius. „Pelėdžiuko“ ir „Ramunių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis dalyvavo šioje šventėje. Visus šventės dalyvius maloniam bendravimui sujungė linksma muzika, liaudies šokiai, smagūs žaidimai ir gausios vaišės prie bendro stalo. Bendravimas artina žmones, o ypač kaimynus. Ačiū Dienos užimtumo centro bendruomenei už suteiktą galimybę nuoširdžiai pabendrauti!

    Padėkota konkurso „Tramtatulis 2019“ laureatei ir jos mokytojai

2019-05-22

         Pasibaigus Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionaliniam ratui buvo paskelbti net 49 konkurso diplomantai ir 37 laureatai – talentingi mažieji pasakotojai, muzikantai, jaunieji dainininkai, įtaigiai ir brandžiai atlikę liaudies dainas. Tarp laureatų – Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtinė Gabrielė Bertašiūtė, kurią konkursui paruošė mokytoja Gražina Pamparienė.
        Po konkurso Lietuvos nacionalinio kultūros centro garso įrašų studijoje buvo atliekami konkurso „Tramtatulis“ laureatų garso įrašai. Į Vilnių vyko ir joniškietė G. Bertašiūtė, tapusi konkurso „Tramtatulis“ laureate.
         Už parvežtą į Joniškio rajoną svarų apdovanojimą jaunajai atlikėjai ir jos mokytojai dėkojo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė. Susitikimo su rajono vadovais metu G. Bertašiūtė padainavo, papasakojo, kad ateityje planuoja lankyti Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklą, rinktis įvairias popamokines veiklas.
        Rajono vadovams G. Bertašiūtė prasitarė, kad veiklų jos dienotvarkėje tikrai netrūksta, tačiau pati mieliausia veikla – dainavimas. Pastaruoju metu mergaitė ir jos mokytoja G. Pamparienė aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, kur skina pergales.
         Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius pakvietė Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtinę G. Bertašiūtę koncertuoti kasmet liepos mėnesį Kriukuose vykstančioje tradicinėje Škaplierinėje ir kraštiečių šventėje. G. Bertašiūtė ir jos mokytoja G. Pamparienė mielai priėmė mero kvietimą.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija. 
http://www.joniskis.lt/lit/Padekota-konkurso-tramtatulis-2019-laureatei-ir-jos-mokytojai

2019-05-16. Mes mėgstame futbolą

            Gegužės 16 dieną, „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadione vyko draugiškos ikimokyklinių įstaigų futboliuko varžybos. Susirungė „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“ komandos. Mūsų mažieji futbolininkai rungtyniavo puikiai. Juos visus metus treniravo auklėtoja Irena Tolkuvienė.

2019-05-15. „Šok, trypk, linksmas būki“

          Gegužės 15 dieną, „Saulutės“ lopšelio-darželio priešmokyklinukai visus sukvietė į linksmą rytmetį „Šok, trypk, linksmas būki“ , kuris vyko Joniškio KC lauko estradoje. Renginio tikslas – puoselėti lietuvių liaudies tradicijas; prisiminti, pasimokyti lietuvių liaudies ratelių; palaikyti, užmegzti draugiškus santykius su kitų darželių, mokyklų jaunaisiais draugais. Rytmetyje dalyvavo mūsų darželio vaikučiai iš „Ramunių“, „Pelėdžiukų“ grupių. Taip pat atvyko draugai iš „Vyturėlio“, „Ąžuoliuko“ darželių. Linksmai ratelius suko „Saulės“ pagrindinės mokyklos pradinukai, dienos užimtumo centro lankytojai bei Plikiškių skyriaus daugiafunkcinio centro vaikučiai. Renginį papuošė „Kuparo“ vadovės, Ritos Kipšaitės ir jos sūnaus Rojaus pasirodymas. Ačiū Jiems! Saulutė šiandien nepagailėjo spindulių, todėl nuotaika buvo puiki. Ačiū tiems, kurie atvyko ir linksmai šokdami valandėlę praleido kartu...

Mažosios pasakorės pasirodymas Šiauliuose

Gegužės mėn. 9 d., pasitikdami gegutės dieną ir savo mokyklos vardadienį, Šiaulių „Gegužių“ progimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkų malūnininko sodyba, sukvietė į tradicines pasakorių varžytuves „Gegutės šėlsmas“. Varžytuvės vyko Žaliūkų malūnininko sodyboje. Dalyvavo 9 pasakoriai iš Šiaulių regiono. Tarp jų ir darželio ugdytinė Vytautė Marijauskaitė (paruošė auklėtojos Daiva Katiliavaitė ir Sandra Striuogienė).
          Visi varžytuvių dalyviai turėjo papasakoti pasirinkto etnografinio regiono pasakojamosios tautosakos (pasaka, sakmė, padavimas) kūrinį. Vytautė pasekė kraštiečio tautosakininko Mato Slančiausko sakmę „Padalyta žąsis“. Mergaitė buvo jauniausia varžytuvių dalyvė. Ji sulaukė ne tik šiltų pagyrimų už pasirodymą, bet ir padėkos už aukštaičių tarmės puoselėjimą.


Vykdėme projektą „Žaidimai moko“

           2018-2019 m. m. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Pelėdžiukų“ir „Ramunių“ grupių ugdytiniai, lankantys logopedinius užsiėmimus dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projektas startavo spalio 1 d. ir tęsėsi iki balandžio 1 d.
          Tikslas – specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.
          Veiklas organizavo logopedės Alma Sinkevičienė ir Vaida Labanauskienė. Dalyvavimas projekte ugdymo procesą padarė įvairesnį, įdomesnį ir kokybiškesnį. Šiais mokslo metais dalyvavo tik logopedės, o kitąmet tikimės, jog prisijungs ir auklėtojos.
          Ačiū projekto organizatoriams - Kelmės rajono pedagoginei psichologinei tarnybai, kad dalinosi savo žiniomis ir paruošta medžiaga.


2019-05-09. Varžybos „Krepšinis 3X3“

          Dalyvavome rajono ikimokyklinių įstaigų varžybose „Krepšinis 3X3“, kurios vyko „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Renginio tikslas - skatinti vaikus domėtis krepšiniu ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Vaikai demonstravo išmoktus krepšinio pagrindus, kamuolio varymo, perdavimo, metimo technikas, drausmę, taip pat krepšinio taisyklių supratimą. Laimėjo - draugystė.

 2019-05-08. Dalyvavome rajoninėse ikimokyklinių įstaigų žaidynėse „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

         Varžybos vyko „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje  tarp trijų rajono darželių. Renginio tikslas naudojant įvairius fizinės veiklos būdus populiarinti vaikų sportą,  didinti fizinį aktyvumą, stiprinti vaikų sveikatą.  Vaikai fizinės veiklos metu patyrė judėjimo džiaugsmą, pasitikėjimą savo jėgomis, bendradarbiavo su kitais vaikais. Sveikiname mūsų komandą laimėjus antrąją vietą.

2019-05-03. Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų, turinčių „Saulutė“ pavadinimą, metodinė-praktinė konferencija „Būti komandos dalimi“

Šių metų gegužės 3 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogės (Lina Balčiūnienė, Elena Brigadierienė, Jurgita Kaveckienė, Nijolė Kymantienė ir Gražina Pamparienė) vyko į Jonavos vaikų lopšelį-darželį „Saulutė“, kuriame vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų, turinčių „Saulutė“ pavadinimą, metodinė-praktinė konferencija „Būti komandos dalimi“. Šiais metais Saulutės susitiko devintąjį kartą. Susitikime pedagogai dalijosi savo gerąja darbo patirtimi, pristatė lopšelio-darželio ugdytinių užfiksuotus momentus, filmuotą medžiagą ir jų mintis apie komandą, ką reiškia būtis komandos dalimi, klausė Lietuvos vadybininko, derybų konsultanto, buriuotojo, lektoriaus Pauliaus Egidijaus Kovo motyvacinės paskaitos „Gyvenimas audroje“, lankėsi Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.


2019-05-02. Šiaulių regiono vaikų ir jaunimo dainos konkursas „Tau, Mama“
2019-05-02. Koncerto „Tau, mano mamyte“ vaizdai

Vieta: Joniškio baltoji sinagoga
Dalyviai: Mato Slančiausko progimnazijos, vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ atlikėjai

„Futboliuko“ šventės tęsinys

               Balandžio 30 d. darželyje vyko „Futboliuko“ šventė. Šį kartą „Kiškučių“ ir „Bitučių“ grupių keturios vaikų komandos („Lapės“, „Vilkai“, „Žuvėdros“ ir „Ereliai“) kovojo dėl „Futbuliuko“ didžiosios taurės. Taurę laimėjo „Bitučių“ grupės „Erelių“ komanda. Renginio metu netrūko gerų emocijų. Tėveliai ne tik palaikė jaunuosius futbolininkus, bet  ir patys dalyvavo jiems skirtose rungtyse. Nuotraukose - šventės akimirkos.

              

„Margutį ridenu,  pavasarį kviečiu...“
          Trečiadienio popietę darželin rinkosi visa bendruomenė į margučių ridenimo varžytuves. Juk kas gali būti smagiau , kai kartu žaidžia tėtis, mama, sesė, brolis, gal net močiutė ir senelis. Azartišką pramogą – kiaušinių ridenimą lietuviai buvo pamėgę nuo senų laikų. Vakarop, kai baigdavo kiaušiniauti, vaikai susirinkdavo kieme ir ant nedidelio kalnelio pasistatę medinį lovelį ridendavo margučius.
         Gaila, bet ištuštėjusioje Lietuvoje ši graži tradicija baigia išnykti. Siekdami išsaugoti tradicijas, patirti bendravimo džiaugsmą, norėdami papokštauti ir parungtyniauti visi noriai atsiliepė į kvietimą ir gausiai dalyvavo ridenimo žaidimuose. Vieni rideno margučius nuo lovelio ir bandė kuo daugiau jų numušti, kiti stengėsi lazdomis kuo toliau nuridenti, o dar kiti nuo kalniuko rideno ir matavo kas toliau nuridens. Patys šauniausieji buvo apdovanoti diplomais bei saldžiomis dovanėlėmis. Popietė baigėsi bendru pasivaišinimu „kiškių pyragais“. Gera nuotaika lydėjo visus susirinkusius.
         Visi džiaugėsi darželio kieme besipuikuojančiu „velykų medžiu“, kuriam margučius gamino patys tėveliai, bendraudami ir kurdami kartu su vaikučiais. Bendras darbas suteikia dvigubai didesnį pasitenkinimą. Smagus bendravimas nuteikė ir ateity surengti ne vieną panašų bendrą projektą.

 

 

Gabrielė Bertašiūtė – konkurso ,,Tramtatulis“ laureatė!

              Balandžio 13 – 14 d. Kaune vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Jame pasirodė net 260 dalyvių, tapusių regionų laureatais. Jų tarpe – ir mūsų lopšelio-darželio šešerių metų dainininkė pritarianti kanklėmis Gabrielė Bertašiūtė. O balandžio 19 d. buvo paskelbti ir nugalėtojai – laureatai ir diplomantai. Sėkmė lydėjo ir Gabrielę – tarp 37 „Tramtatulio“ laureatų buvo  ir  jos pavardė. Mergaitę konkursui parengė muzikos mokytoja Gražina Pamparienė. Gabrielė kartu su savo mokytoja  balandžio 28 d. važiuos į Vilnių, kur Lietuvos nacionalinio kultūros centro garso įrašų studijoje vyks laureatų atliekamų kūrinių įrašinėjimai rengiamam kompaktiniam diskui. Čia ir vėl Gabrielė savo atliekamoms Joniškio krašto dainelėms pritars joniškietiškomis kanklėmis. Ir tai dar ne paskutinis  mūsų mažosios atlikėjos pasirodymas šių metų „Tramtatulyje“. Šio konkurso, besitęsiančio nuo vasario mėnesio, kai net kelis etapus atlikėjai turėjo įveikti, finalas vyks Kaune ir Kauno rajone birželio 8 d. laureatų apdovanojimų bei jų pasirodymų šventėje.

 2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinio rato laureatų ir diplomantų sąrašas

Lankėmės senelių namuose 

         Prieš šv. Velykas „Ančiukų“ grupės vaikučiai lankėsi Joniškio Joniškio Švč. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“. Vaikai bei auklėtojos sveikino senelius su pavasariu, iš mažų širdelių sklido dainelės, muzikiniai rateliai. Nuoširdūs žodžiai suteikė seneliams džiaugsmo, teigiamų emocijų. Dainuodami dainą „Jei patinka ši dainelė…“ ir vaikučiai, ir seneliai siuntė vieni kitiems bučinukus. Po to vaikučiai velykiniais maišeliais apdalino senelius. 

Dovanojo linksmas daineles...

             Balandžio 17 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiete, pedagoge, žurnaliste, rašytoja Birute Žymantiene. Renginio dalyviams nuotaikingas daineles dovanojo mūsų lopšelio-darželio mažoji solistė Gabrielė Bertašiūtė (mokytoja Gražina Pamparienė).

„Futboliuko“ šventė

        Mūsų lopšelis-darželis „Saulutė“ dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir Lietuvos futbolo federacijos projekte “Futboliukas”. Balandžio 12 d. vyko „Futboliuko“ šventė „Ramuniukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiams ir tėveliams. Nuotraukose - šventės akimirkos.

 


Padėka

Tik nuo mažens formuodami teisingus dantų priežiūros įpročius, išsaugosime gražius ir sveikus dantukus

          Kovo mėnesį Joniškio vaikų lopšelyje-darželyjeSaulutė“ vyko edukacinės pamokėlės ikimokyklinio ugdymo grupių „Ramunė ir „Pelėdžiukaivaikams apie dantukų priežiūrą. Vaikai klausėsi pasakos apie Tomuko dantukų miestelį, kurios metu vaikai sužinojo apie dantų rūšis, paskirtį bei dantims sveiką ir nesveiką maistą. Išklausę pasakos aptarė pagrindines dantų gedimo priežastis, įtvirtino žinias apie dantukams naudingą bei žalingą maistą, diskutavo, kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus. Naudodami dantų muliažą visi praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Po to išsirinko spalvojimui skirtus dantukų paveikslėlius ir spalvino juos.
                              Joniškio visuomenės sveikatos biuro, sveikatos specialistė Ramutė Jeskevičienė

  Bendrystė - neįkainojama dovana, kuri skatina veikti kartu!

            Kovo pabaigoje Joniškio lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė pildė gerų darbų kraitelę ir mokėsi nelikti abejingiems mažiesiems draugams. Pamatę globos namų „Šiaulių letenėlė“ pagalbos šauksmą, kad gyvūnams trūksta maisto, organizavo socialinę akciją „Padėk beglobiams gyvūnams“. Visą savaitę auklėtojos su vaikučiais kalbėjo apie atjautą ir pagalbą beglobiams gyvūnams. Vaikai su tėveliais ir darželio darbuotojai nešė maistą katėms ir šunims. Akcija pranoko visus lūkesčius. Surinkome apie 420 kg. maisto gyvūnams.
            Prie akcijos prisidėjo ir meninio ugdymo mokytojo Algio Budrio augintinė ilgaplaukė vokiečių aviganė Inka. Jos pasirodymas pradžiugino lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučius ir darbuotojus. Inka padėjo išsiaiškinti, kurie vaikai nuveš dovanas į gyvūnų globos namus. Tas džiaugsmas atiteko „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiams. Kovo 29 d. visas paaukotas maistas buvo pristatytas gyvūnų globos namams „Šiaulių letenėlė“, įsikūrusiems Sneigių km. Verbūnuose.
            Ačiū lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenei – vaikams, tėveliams ir darbuotojams už supratimą ir dovanas.


„Pilnas kiemas giesmininkų“

Parskrido gandras ir ant sparnų parnešė kielytę, kad toji išspardytų ledus ir sušildytų žemę.
        „Pilnas kiemas giesmininkų“ taip vadinosi edukacinė programa, kurią paruošė „Boružėlių“ ir „Drugelių “grupių vaikučiai ir auklėtojos: Irena Bartašiūnienė, Nijolė Kymantienė, Sondra Kundrotienė, Loreta Dovydaitienė, o jiems aktyviai talkino tėveliai. Kovo 26 d. mažieji aktoriai pakvietė kitų grupių draugus ir tėvelius į savo pasirodymą, o kartu supažindino su parskrendančiais paukščiais. Vaikučiai klausėsi paukščių giesmelių, patys bandė pamėgdžioti jų balsus. Paukštelius kvietė dainomis, žaidimais. Tėveliai padarė inkilėlį, visi iškilmingai į medį įkėlė.
            Ir piešė vaikai kiekvienas sau mielą paukštelį, nuspalvino, grupę pasipuošė.


Virtualaus bendravimo galimybės tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų

               Kovo 19 d. Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtojos metodininkės Elona Bernotaitė, Nijolė Pakėnė ir Indra Žukauskienė organizavo tarptautinę konferenciją „Virtualaus bendravimo galimybės tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų“, kurios tikslas – skatinti priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimą rajono, šalies, tarptautiniu lygmeniu, populiarinant lietuvių liaudies tradicijas. Renginyje dalyvavo Jelgavos apskrities, Elejos priešmokyklinio ugdymo įstaigos „Kamenīte“, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Mažeikių lopšelio-darželio „Linelis“, Joniškio rajono ugdymo įstaigų: vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“, vaikų darželio „Vyturėlis“, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ bei Kriukų pagrindinės mokyklos pedagogai ir vaikai. Tai buvo pirmasis virtualusis susitikimas, kurio metu minėtų įstaigų ugdytiniai pristatė lietuvių liaudies šokius ir ratelius.
             Bendravimas virtualiuoju būdu - gali būti ne tik puikia priemone pedagogams paįvairinti ugdymo proceso organizavimą, dalijantis gerąja darbo patirtimi - sėkme, bet ir siekiamybė, kad ugdytiniai suprastų, jog informacinės technologijos nėra tik kompiuterinių žaidimų ar hiperaktyvių filmukų pasaulis, bet ir puiki bendravimo-komunikavimo priemonė, suteikianti gerų emocijų, prasmingai praleisto laiko.

2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Aukštaitijos regiono nugalėtojai

        Dalyvavo Anykščių, Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto atlikėjai. Mūsų lopšelio darželio dainininkė-kanklininkė Gabrielė Bertašiūtė iš „Bitučių“ grupės tapo konkurso „Tramtatulis“ Aukštaitijos turo laureate! Dabar Gabrielės ir jos mokytojos Gražinos Pamparienės laukia pasirodymas respublikiniame ture, kuris vyks Kaune balandžio 12–13 d. Linkime sėkmės!

Padėk beglobiams gyvūnams!

Gimtoji kalba – skambiausia

     Kovo 15 d. „Nykštukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis paruošė nuotaikingą ir pamokančią inscenizaciją pagal E. Mieželaičio pasaką „Zuikis Puikis“ (auklėtojos Jurgita Kaveckienė, Violeta Sabaliauskienė, Loreta Dovydaitienė, Gintarė Vaitekūnienė, muzikos mokytoja Gražina Pamparienė). Į salę pasipuošę zuikių kostiumais sugūžėjo mažieji artistai. Vaikai džiugiai nusiteikę dainavo dainas apie Gimtinę, sukosi rateliuose, iš įvairiaspalvių žiedų kūrė Lietuvos trispalvę. Puikiai atliko savo vaidmenis Naglis (Zuikis Puikis) bei Matas (Sargiukas) ir, žinoma, kiti zuikučiai. Jų renginiu gėrėjosi „Bitučių“, „Kiškučių“, „Pelėdžiukų“ bei „Ramunės“ grupių vaikučiai ir auklėtojos, tačiau jie buvo ne tik žiūrovai, bet ir renginio dalyviai: vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai atsakinėjo į mokytojos-pelėdos klausimus apie Joniškį bei kitus Lietuvos miestus, augalus, gyvūnus, ežerus, upes. Pakartojo Lietuvos simbolius, jų reikšmę. Atsakymus į pateiktus klausimus stebėjo dideliame ekrane.
          Skambant linksmoms lietuviškoms dainoms zuikiai pakvietė žiūrovus į nuotaikingą Draugystės traukinuką. Renginys vaikams suteikė žinių, daug gerų emocijų ir džiaugsmo.
           Penktadienio pavakary nuotaikingame renginyje dalyvavo „Nykštukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikučių tėveliai, visi kartu linksmai sukosi rateliuose.


Konkurso „Tramtatulis“ regioninis turas Panevėžyje

               Dalyvavome vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ regioniniame ture Panevėžyje!
             Net keturi mūsų darželio mažieji liaudies kūrybos atlikėjai kovo 16 d. dalyvavo regioniniame konkurso „Tramtatulis“ ture Panevėžyje.Tai – dainininkai Rojus Balčiūnas iš „Ramunių“ grupės ir Gabrielė Bertašiūtė iš „Bitučių“ grupės (parengė muzikos mokytoja Gražina Pamparienė), pasakoriai Ugnius Skirvainis iš ,,Ramunių‘‘ grupės (parengė auklėtoja Irena Tolkuvienė) bei Vytautė Marijauskaitė iš „Pelėdžiukų“ grupės (parengė auklėtojos Daiva Katiliavaitė ir Sandra Striuogienė). Visi mūsų atlikėjai pasirodė gerai, tad belieka laukti rezultatų, kurie bus paskelbti artimiausiu metu!

Dalyvavome Joniškio kultūros centro pilietinėje akcijoje „Laisvės skrydis“

Renginys „Mūsų širdelėje – spalvos trys“

         Kovo 6 d. mūsų lopšelio-darželio mažiausieji, „Pagranduko“, „Žirniuko“ ir „Du gaideliai“ grupių vaikučiai, vadovaujami auklėtojų Elenos Brigadierienės, Rimos Kukšienės, Genovaitės Liepienės, Dalios Malinauskienės, Sandros Striuogienės, Violetos Sabaliauskienės ir muzikos mokytojos Gražinos Pamparienės rinkosi į šventinį rytmetį „Mūsų širdelėje – spalvos trys“. Renginys skirtas artėjančiai Kovo 11-ajai ir lietuvių kalbos dienoms paminėti.
          
Vaikai, pasipuošę karūnėlėmis ir nešini balionais, dainavo, ėjo ratelius, bandė atsakyti į klausimus: Kokioje šalyje gyvename? Kuriame mieste? Kokia kalba mes kalbame?
             Apžiūrėję lietuvišką trispalvę, vaikučiai mėgino įvardinti spalvas ir  tokias pat sudėti iš atsineštų balionų.

2019-03-05. Užgavėnių šventė „Žiemužėle, bėk iš kiemo“
Tikslai:
           Suvokti tradicinių kaukių prasmę, įgyti jų veiksmo nuovoką, mėginti išreikšti ryškius bruožus, siekti noro veikti – judėjimu, garsu išvaryti žiemą, pažadinti žemę.

          Plėsti vaikų žinias apie lietuvių liaudies tradicijas ir papročius, suteikti vaikams džiaugsmo.
           Užgavėnės –  viena linksmiausių žiemos švenčių. Nors šiemet žiema anksti pasitraukė ir  ištirpo sniegas, vis dėlto,  pasiruošėme tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Žiemužėle, bėk iš kiemo“, kurios metu auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais lankė kitas vaikų grupes, susirinko į salę, kur linksmai šoko, dainavo, pokštavo,  ginė žiemą iš kiemo. Lauke buvo drėgna, vėjuota, tai Morės deginimą stebėjome pro langą. Aplankėme ir mūsų rajono savivaldybę, kur kartu su rajono vadovais dainomis, šokiais, rateliais žiemą vijome iš kiemo.  Smagūs grįžome į darželį, nes gavome dovanų.
            Renginį organizavo pedagogės Sandra Striuogienė, Nijolė Budrienė, muzikos mokytoja Gražina Pamparienė.

2019-02-28. Lietuvių kalbos dienų paminėjimui skyrėme renginį  „Skambios dainelės mano gimtajai šalelei“ 


Renginį ruošė „Drugelių “ ir „Boružiukų “ grupių vaikučiai ir auklėtojos

Dainavome projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginiame renginyje

    Vasario 25 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys. Susirinkusiems rajono švietimo bendruomenės atstovams daineles dovanojo mūsų lopšelio-darželio vaikučių vokalinis tercetas – Gabrielė Bertašiūtė ir Neilas Spulginas iš „Bitučių“ grupės bei Jokūbas Mikalajūnas iš „Kiškučių“ grupės (mokytoja Gražina Pamparienė).

 

Konkurso „TRAMTATULIS“ rajoniniame ture pasirodėme puikiai!

Konkurso nugalėtojai, vadovai ir vertinimo komisijos nariai

Mūsų darželio dalyviai

Vasario 19 d. Joniškio kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ rajoninis turas, kuriame pasirodė 12 pasakorių ir dainininkų iš Joniškio bei Pakruojo rajonų. Daugiausia atlikėjų buvo iš mūsų darželio: pasakorės Liepa Skirvainytė ir Mėja Petrauskaitė (auklėtoja Nijolė Budrienė), pasakorius Ugnius Skirvainis (auklėtoja Irena Tolkuvienė), dainininkas Rojus Balčiūnas (mokyta Gražina Pamparienė) – „Ramunių“ grupės atstovai; pasakorė Vytautė Marijauskaitė (auklėtojos Daiva Katiliavaitė ir Sandra Striuogienė) – „Pelėdžiukų“ grupės atstovė; dainininkė-kanklininkė Gabrielė Bertašiūtė ir dainininkas Neilas Spulginas (mokytoja Gražina Pamparienė) – „Bitučių“ grupės atstovai bei Jokūbas Mikalajūnas (mokytoja Gražina Pamparienė) – „Kiškučių“ grupės atstovas.
       Po komisijos sprendimo į regioninį konkurso turą pateko 6 dalyviai, iš kurių net 4 mūsų darželio atlikėjai: dainininkai Rojus Balčiūnas ir Gabrielė Bertašiūtė (mokytoja Gražina Pamparienė), pasakorė Vytautė Marijauskaitė (auklėtojos Daiva Katiliavaitė ir Sandra Striuogienė) bei pasakorius Ugnius Skirvainis (auklėtoja Irena Tolkuvienė). Sėkmės vaikučiams ir jų pedagogėms kovo 16 d. vyksiančiame regioniniame ture Panevėžyje!

Dainavome Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjime!

        Vasario 16-ąją Joniškyje, prie Nepriklausomybės paminklo, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjime savo atliekama dainele „Čia – Lietuva!“ joniškiečius bei svečius pasveikino ir mūsų darželio mažųjų dainininkų tercetas – Gabrielė Bertašiūtė, Neilas Spulginas iš ,,Bitučių‘‘ grupės bei Jokūbas Mikalajūnas iš ,,Kiškučių“ grupės ( mokytoja Gražina Pamparienė).

Su valstybės atkūrimo diena!

Respublikiniame dainavimo konkurse sekėsi puikiai!

          Sausio 31 d. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje vyko IV respublikinis vaikų ir moksleivių dainavimo konkursas, skirtas kompozitoriaus Algimanto Raudonikio kūrybai. Jame dalyvavo ir mūsų darželio šešerių metukų dainininkė Gabrielė Bertašiūtė iš „Bitučių“ grupės.
          Konkursas, pasak kompetetingos komisijos, nustebino profesionalumu. Paskelbus konkurso rezultatus, A kategorijos 1-os vietos laureato diplomas bei prizas atiteko mūsų darželio solistei Gabrielei Bertašiūtei! Mergaitę konkursui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

„Meškiukas Lepeškiukas ir vaistai“

Sausio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė Ramutė Jeskevičienė vedė užsiėmimus „Bitutės“ ir „Kiškučių“ grupių auklėtiniams, pavadinimu „Meškiukas Lepeškiukas ir vaistai“.
           Vaikai klausėsi pasakojimo apie meškiuką Lepeškiuką, kuris supainiojęs vaistus su saldainiais, sunkiai apsinuodijo. Laimei, buvo išgelbėtas greitosios pagalbos medikų. Išklausę pasakojimą, vaikai kartu su specialiste aptarinėjo išgirstą istoriją. Vaikai sužinojo, kam yra skirti vaistai, kuo jie skiriasi nuo saldainių, kad vaistų patiems ragauti nevalia, nes gali būti taip blogai, kaip ir meškiukui. Vaikai išgirdo, kodėl kartais vaikai serga, kas gali duoti vaistus, ką reikia daryti, kad augtų sveiki, žaidė žaidimą „Sveika – nesveika“. Šių užsiėmimų tikslas buvo supažindinti auklėtinius, kaip reikia stiprinti sveikatą, kada geriami vaistai, kas gali duoti vaistus. Užsiėmimo pabaigoje vaikai piešė piešinėlius „Kaip augti sveikam“.

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje, Ramutė Jeskevičienė

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS ĮSAKYMAS DĖL MOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO KAINŲ NUSTATYMO (2019 m. sausio 14 d. Nr. A-34)

Pasaulinė sniego diena darželyje
            Sausio 16 d. mūsų darželyje paminėjome Pasaulinę sniego dieną. Smagiai praleidome laiką lauke.Šventėje dalyvavo 127 vaikai ir darželio darbuotojai. 


Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

 Atsisveikinome su eglute...

        Gražiausioms metų šventėms praėjus atėjo laikas atsisveikinti su eglutėmis. Mūsų lopšelio-darželio vaikučiai susirinko salėje. Čia jie susitiko su personažais – liūtu, nykštukais, voveraite, ežiuku, šuniuku ir kiaule (pedagogės Genovaitė Liepienė, Violeta Sabaliauskienė, Sandra Striuogienė, Elena Brigadierienė, Rima Kukšienė, Gražina Pamparienė, Dalia Malinauskienė). Visi  kartu smagiai sukosi ratelyje, dainavo daineles. Kadangi 2018-ieji buvo Šuns metai, tai Kiaulės metams atėjus šuo nuliūdęs su vaikais atsisveikino ir iškeliavo.