2017-10-25. „Sveikuolių sveikuoliai“

         Joniškio vaikų darželyje „Vyturėlis“ vyko tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ I turas. Jį organizavo Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 
        Konkurse dalyvavo priešmokyklinukų komandos iš „Saulutės“, „Ąžuoliuko“, „Vyturėlio“ darželių ir Gataučių M. Katiliūtės mokyklos priešmokyklinukai. Mūsų darželio priešmokyklinukų komanda (Auklėtoja Elona Bernotaitė) užėmė I vietą VALIO, VALIO,VALIO...) ir iškovojo kelialapį į II-ąjį turą, kuris vyks Šiauliuose. ​Palinkėkime „Saulutės“ komandai sėkmės! 

2017-10-21. Dalyvavome festivalyje-konkurse ,,Aušta aušrelė‘‘

          Joniškyje vyko jau tradiciniu tapęs respublikinis istorinės karo dainos festivalis-konkursas „Aušta aušrelė“. Jame dalyvavo net 23 dainininkų kolektyvai (ir suaugusių, ir vaikų) iš visos Lietuvos. Renginyje skambėjo ir mūsų darželinukų atliekamos dainelės. Darželį atstovavo vokalinė-instrumentinė grupė: Gabrielė Bertašiūtė ir Neilas Spulginas iš „Drugelių“ grupės bei Agota Tiulenevaitė iš „Bitučių“ grupės. Vaikučius festivaliui-konkursui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

2017-10-20.  „Kaip senieji giedojo, taip jaunieji dainuoja“   

          „Žaižaruoja saulė, dosniai žerdama ant žemės savo spindulius. Visus apdovanoja, visiems jų pakanka. Žodis „saulė“ turi gilią simbolinę prasmę visų šalių visų laikų kultūrose“ (citata iš humanistinio vaikų ugdymo programos „Auginu gyvybės medį“). Todėl ne veltui Joniškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, turėdamas tokį simbolinį pavadinimą, savo ugdomąją veiklą orientuoja etnokultūros kryptimi.
        Spalio 20 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko tarptautinė pažintinė-praktinė konferencija „Kaip senieji giedojo, taip jaunieji dainuoja“, skirta tautinio kostiumo metams paminėti.
          Šios konferencijos tikslas – pasidalinti patirtimi kaip įvairių netradicinių veiklų kūrimas ir integravimas į ugdymo procesą leidžia atgaivinti pamirštus savo tautos papročius ir tradicijas.
         Į konferenciją atvyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai iš Elejos vaikų darželio „Kamenite“, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos (Latvija) ir mūsų šalies ikimokyklinių ugdymo įsataigų: Telšių lopšelio-darželio „Mastis“, Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Šiaulių lopšelio-darželio „Voveraitė“, Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bei Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė” ir vaikų darželio „Vyturėlis“. Kolegos dalijosi patirtimi apie etninės kultūros integravimą  į bendrąsias ugdomąsias veiklas, tautinės savimonės ir pagarbos savo kiraštui ugdymą, apie šeimos  įtraukimą į ugdomąjį procesą.
         Po konferencijos svečiai turėjo galimybę apsilankyti Joniškio sinagogų komplekse ir Joniškio krepšinio muziejuje.

         Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė

2017-10-19. „Judėk, sportuok ir draugui nusijuok“          

          Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Joniškio rajono ikimokyklinukų sportinės varžybos „Judėk, sportuok ir draugui nusijuok“. Dalyvavo 5 komandos. Vaikai rungtyniavo kas greičiau nubėgs su maišu, numuš iki finišo balioną, nupūs iki krepšio plunksnas, kuri auklėtoja greičiau nutemps ant maišo sėdintį vaiką.
           Pabaigoje ir komanda, ir sirgaliai žaidė bendrą žaidimą.
           Nugalėjo DRAUGYSTĖ.

        Spalio 4 d. Joniškio Baltojoje sinagogoje vyko šventė, skirta Tarptautinei Mokytojo dienai paminėti. Joniškio rajono Metų Mokytojo nominacijai gauti buvo pristatyti 13 pedagogų iš rajono mokyklų bei ikimokyklinių įstaigų. Šiai nominacijai gauti mūsų darželiui atstovavo muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.
Sveikiname!

 2017-09-30. Koncertavome
           Mūsų darželio „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių dainininkų kvartetas (Agota Tiulenevaitė, Pijus Pinkauskas, Gabrielė Bertašiūtė, Neilas Spulginas) koncertavo Joniškio žemės ūkio mokykloje vykusioje tradicinėje tarptautinėje Šiaurės Lietuvos parodoje-mugėje „Agro Joniškis 2017“. Vaikučius koncertui parengė muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė.

 

          

 

       Visą savaitę „Saulutėje“ kalbėjome apie grybus, piešėm grybus, aplikavom... Tėveliai su vaikučiais atliko namų darbelius-pagamino po grybą, kurie puikuojasi lauko pievelėje ir lopšelio-darželio koridoriuje.
                        Lina Balčiūnienė

 

 

 

Rugsėjo 18–22 dienomis vyko judumo savaitė „Rieda ratai rateliukai“

  Rugsėjo 1-osios šventės „Kiekvienam po saulės spindulėlį“ akimirkos

 

 

        c