Kūrybai ribų nėra

       Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytiniai Miglė Pociūtė (pedagogė Nijolė Kymantienė), Jokūbas Mikalajūnas ir Justė Sveikackaitė (pedagogė Rima Kukšienė), Rugilė Butautytė ir Ignė Dakanytė (pedagogė Sandra Striuogienė), Danielė Rimkevičiūtė ir Ugnius Skirvainis (pedagogė Nijolė Budrienė) ir grupės "Pelėdžiukai" vaikučiai (pedagogė Daiva Katilavaitė) dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės administracijos ir Joniškio rajono švietimo centro organizuojamajame Kalėdinio atviruko konkurse.
       Gruodžio 19 d., Joniškio rajono švietimo centre vyko Kalėdinio atviruko konkurso rezultatų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimai. Ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėje Ignės Dakanytės (5 m.) atvirukas užėmė pirmąją, o Miglės Pociūtės (6 m.) - antrąją vietą. Mergaitėms Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis  įteikė padėkas ir  dovanėles.      
         Po  Kalėdinio atviruko konkurso rezultatų aptarimo ir apdovanojimų nugalėtojai drauge su pedagogais vaišinosi saldžiomis vaišėmis.

Joniškio vaikų lopšelio darželio „Saulutė“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Lina Balčiūnienė

"Saulutės" kieme, languose, grupėse...– visur Kalėdinė nuotaika

Ačiū lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenei už aktyvumą ir kūrybingumą! Tėvelių sukurta Advento vainikų ir kalėdinių puokščių paroda

Tėvelių pagaminti elniukai
Dėkojame Darijos mamai!

       „Pelėdžiuko“ grupės auklėtinės Darijos mama Gintarė Puodžiūnė dalyvavo įmonės „Bio Circle Balticum“ vykdomoje akcijoje „Užsiregistruok ir laimėk darželiui valymo priemonių rinkinį“. Akcija buvo skelbta socialiniame tinkle Facebook. Priemonių rinkinį gavo 50 atrinktų vaikų darželių. „Saulutės" vaikų lopšelis-darželis pateko į laimėtojų gretas ir gavo dovanų minėtą priemonių rinkinį.
        Nuoširdžiai dėkojame šaunuolei Darijos mamai.
2017-12-12. Lankėmės Gasčiūnų kaimo amatų centre

Grupės „Boružėlė“ vaikučiai lankėsi Gasčiūnų kaimo amatų centre, kur svetingai pasitiko centro darbuotojos. Jos vaikams aprodė patalpose stovinčią krosnį, girnas, net Kalėdų Senelio kambarėlį. Vėliau mokė vaikus, kaip iš molio nulipdyti angeliuką, pasiūlė nusispalvinti molinį šuniuką. Mažieji menininkai džiaugėsi sukurtais darbeliais.
       Atlikę darbus, visi drauge žaidė žaidimus, vaišinosi arbata, bandelėmis.
      Grįždami į darželį, užsuko į degalinę „Apsaga“, kur aplankė savo piešinių „Mano svajonių automobilis“ parodėlę.

Susitikome su bibliotekininkėmis

Gruodžio 12 dieną „Pelėdžiuko“ grupėje  svečiavosi Joniškio J. Avyžiaus bibliotekininkės Violeta ir Stanislava, kurios vaikučiams pasekė lėlių teatro pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Gabrieliaus mama, kuri taip pat dirba šioje bibliotekoje, pristatė „stebuklingas“ knygeles, skaitomas planšetės arba išmaniojo telefono pagalba. Šis susitikimas mažiesiems padovanojo puikią galimybę pajusti šventinių skaitinių džiaugsmą. Tai jau trečias „Pelėdžiuko“ grupės vaikučių ir bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojų susitikimas šiais mokslo metais. 

2017-12-11. „Mažais žingsneliais link didelio kelio“

Prieškalėdinis šurmulys dar neprasidėjo, dar negirgžda sniegas po kojom, dar širdelė nevirpa belaukiant stebuklo. Dar tik gruodžio 11-oji, diena, kurią pasirinkom susitikti su draugais - dideliais ir mažais.
        Priešmokyklinio ugdymo grupių „Kiškučiai“ ir „Bitutė“ vaikai ir jų tėveliai kartu praleido popietę besimokydami ir žaisdami. Renginį „Mažais žingsneliais link didelio kelio“ organizavo darželio logopedės Alma ir Vaida. Jo tikslas - akcentuoti priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiruošimą mokyklai: kalbinių gebėjimų, pažintinių procesų lavinimą.
         Tėveliai buvo supažindinti su alfa kartos vaikų savybėmis, nulemtomis esamo laikmečio. Buvo akcentuojami šių vaikų bendravimo ir ugdymo ypatumai. Bendras tėvų ir pedagogų siekis - išugdyti aktyvų, galintį aiškiai reikšti mintis, savimi pasitikintį, sveiką, kuriantį, save kontroliuojantį, dėmesingą ir bendraujantį vaiką. Tai galime įgyvendinti tik turėdami žinių ir kartu dirbdami. Todėl tėvams buvo akcentuojama tai, kas svarbu ruošiant vaiką į mokyklą.
          Vaikai žaidybinėse situacijose atliko kalbos lavinimo užduotis-nustatyti pirmą garsą, įvardinti gyvūnų jauniklius ir kt; žaidė protų mūšį. Kartu su tėveliais vaikai kūrybinėse dirbtuvėlėse puošė eglutes ir gamino atvirutes. Renginį vainikavo mažųjų fotosesija.

 


2017-12-06. Svečiavomės Joniškio senelių globos namuose „Santara“       

            Gruodžio 6 d.  grupės „Boružėlė“  vaikučiai, lydimi pedagogių (auklėtojos: Rima Kukšienė ir Dalia Malinauskienė, muzikos mokytoja Gražina Pamparienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė ir auklėtojos padėjėja Silva Taunienė), svečiavosi Joniškio senelių globos namuose „Santara“.  Vaikučiai seneliams dainavo Kalėdines daineles, palinkėjo džiaugsmingų Šv. Kalėdų, gerų ateinančių metų, sveikatos ir padovanojo drauge su auklėtojomis darytus angelus ir dovanėles.

 

Dalyvavome projekte „Šimtmečio dovanos“

       Mūsų darželio pedagogės Gražina Pamparienė ir Gintarė Vaitekūnienė dalyvavo projekte „Šimtmečio dovanos“. Jų dovana - Gražinos Pamparienės autorinių dainelių ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui knygelė „Dainuojame mylimai šalelei!“, iliustruota Gintarės Vaitekūnienės. Gruodžio 5 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose buvo surengta šventė visiems, dovanojusiems Šimtmečio dovanas. Jos metu Gražina ir Gintarė buvo apdovanotos Šimtmečio ženkliukais, o mūsų darželiui padovanota Lietuvos vėliava.

2017-11-27. „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapas

           Darželio  priešmokyklinio amžiaus vaikų komanda atstovavo Joniškio rajonui lapkričio 27 d. Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre (S. Daukanto g. 25, Šiauliai)  vykusiame konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" II etape.

 

2017-11-24. Piname adventinius vainikus

2017-11-24. Lankėmės bibliotekoje
        Plėsdami žinias apie spalvas "Pelėdžiuko" grupės vaikučiai lankėsi Joniškio J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje, vaikų skyriuje, kur turėjo galimybę piešti ant šviečiančių stiklinių molbertų. Jaunųjų kūrėjų šedevrai vis mainėsi, nes spalvų valdymo blokelis nuolat keitė apšvietimą. Užsiėmimo metu vaikučiai pajuto didelį kūrybos kartu džiaugsmą.