2015-01-26. Svečiuose sferinis kinas.

            Sausio 26 d. lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vaikai žiūrėjo sferinį kiną apie žuvyčių nuotykius. Tai buvo nauja, dar nepatirta, nes vaikai filmuką žiūrėjo kupolo viduje sugulę ant grindų. Žuvyčių nuotykius stebėjo ne tik ant kupolo lubų, bet ir ant sienų. Atrodė, kad vaikai patys panirę vandenyno gelmėse kartu su pagrindiniais veikėjais gelbėjo užburtąjį rifą. Tai ne tik puikūs vaizdo ir garso efektai, bet ir pamokanti istorija apie draugystę, meilę savo gimtinei, ekologiją. Po filmuko vyko aptarimas, vaikai atsakinėjo į klausimus apie matytą povandeninę istoriją. Dėmesingiausi žiūrovai buvo apdovanoti suvenyrais.

 

2015-01-23. Dalyvavome etnografinių regionų metų atidarymo renginyje Joniškio kultūros centre

          Lietuvos Respublikos Seimas 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais. Juos įgyvendinant bus akcentuojami įvairūs regioninį savitumą atspindintys aspektai – tautinis kostiumas, kulinarinis paveldas, etnoarchitektūra, papročiai, tarmės ir patarmės, tautosaka, muzikinis folkloras, tautodailė ir kita liaudies kūryba, etnografinių regionų istorinė raida, dabartinė jų kultūros būklė, problemos ir plėtros galimybės.
            Joniškio kultūros centre Etnografinių regionų metų atidarymo renginys vyko sausio 23 d.

            Renginyje dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio folklorinio ansamblio atlikėjai:
            Airidas Augustis, respublikinio festivalio „Aušta aušrelė-2014“ dalyvis;
         Austėja Blinovaitė, 2013 metų vaikų ir moksleivių –  liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Aukštaitijos turo laureatė bei respublikinio festivalio-konkurso „Aušta aušrelė“  2011 ir 2013 metų paskatinamųjų prizų laimėtoja (vadovė Gražina Pamparienė). Buvusi darželio auklėtinė Austėja jau lanko 1klasę „Saulės“ pagrindinėje mokykloje.

   

 

2015-01-22. Pasakų veikėjai iš sniego

         Joniškio lopšelio-darželio „Saulutės“ priešmokyklinės grupės „Voveriukai“ vaikai kartu su auklėtojomis Gintare Vaitekūniene ir Nijole Kymantiene dalyvavo respublikiniame plenere „Sniego karalystė 2015“, kurį organizavo Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis. Šių metų pleneras skirtas pirmojo specialiai vaikams sudaryto Jono Jablonskio lietuvių liaudies pasakų rinkinio „Lietuvių pasakos“ 110-osioms išleidimo metinėms pažymėti. Šis leidinys – tai liaudiškos filosofijos perlas. J. Jablonskio „Lietuvių pasakų“ tikslas – ugdyti jaunosios kartos moralę, savosios kultūros, aplinkos pažinimą. Iš šio rinkinio auklėtojos skaitė vaikams pasakas. Sniego skulptūrom kurti vaikai pasirinko du pasakų veikėjus: katiną iš pasakos „Senutė ir katiniukas“ ir kiškį iš pasakos „Kodėl kiškio lūpos perplėštos?“. Vaikai su džiaugsmu dalyvavo kūrybiniame darbe. Jie noriai rideno sniego kamuolius, dėjo juos vieną ant kito, formavo katino ir kiškio skulptūras. Su guašu pagražino pasakų veikėjus. Po smagaus kūrybinio proceso visi nusifotografavo.


2015-01-15. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ svečiuose šuniukas Amsis

           Sausio 15 d. Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikučiai sulaukė svečio – policijos šuns Amsio (auklėtoja Violeta Sabaliauskienė). Amsį į grupes lydėjo auklėtoja Veronika Dabriegienė.
          Vaikučiams buvo priminta, kaip žiemos metu  reikia elgtis gatvėje, slidžiame kelyje, darželio teritorijoje – lipant laiptais, žaidžiant kieme. Einant lauke – įsikibti tėveliams į ranką.
        Pabendravę su Amsiumi vaikai pažadėjo būti atsargūs, atidūs gatvėje ir slidžiame kelyje.

2015-01-13. Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena.

          Visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ įstaigoje paminėta Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena. Visose įstaigos grupėse ir kabinetuose dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa ir languose sumirgėjo atminties žvakutės.

2015-01-06. Trijų Karalių ir Atsisveikinimo su eglute rytmetys.